WYBORY KSIĄŻEK ZAKOŃCZONE!

W dniach  9.03 - 20.03.2015 r. uczniowie naszej szkoły wybierali książki swoich marzeń.

Pierwszy tydzień trwały wybory dla klas I-III a drugi dla IV-VI. Uczniowie przychodzili do biblioteki
całą klasą wraz z wychowawcą podczas lekcji i każdy wrzucał kartkę do urny.

Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów ułożone według największej ilości głosów. Jednocześnie informujemy, że nie wszystkie wybrane książki odpowiadają wiekowi naszych czytelników.

WYNIKI:

KLASA IV

1. "Na granicy wiedzy" - katalogi biblioteczne

2. Jak znaleźć książkę? - korzystanie z katalogów alfabetycznych

3. Czy wszystko wiemy o czasopismach?

KLASA V

1. Dzieje pisma, książki i prozy

2. Czasopismo jako źródło wiedzy i informacji

3. Tworzymy kartotekę zagadnieniową

4. Wyszukiwanie informacji na określony temat

5 Teatr jako źródło przekazów medialnych (inscenizacje)

KLASA VI

1. Korzystanie z warsztatu informacyjnego biblioteki

2 Czasopismo źródłem wiedzy i zaspokojenia zainteresowań

wszystkich uczniów do udziału w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek!

w dniach 9.03-13.03.2015 r.w biblliotece szkolnej odbędą się wybory książek dla uczniów z klas 4-6

w dniach 16.03-20.03.2015 r.w biblliotece szkolnej odbędą się wybory książek dla uczniów z klas 1-3

Karty do głosowania wrzucamy do urny w czytelni.

Zwycięskie tytuły książek  zostaną zakupione do naszej szkolnej biblioteki

z budżetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

REGULAMIN CENTRUM CZYTELICZNO - MEDIALNEGO

1. Do korzystania z Centrum Czytelniczo - Medialnego (CCM) uprawnieni są uczniowie, pracownicy szkoły oraz osoby upoważnione przez Dyrektora Szkoły.

2. Każda osoba korzystająca z CCM jest zobowiązana do dbałości o sprzęt, zachowanie czystości w pomieszczeniu, przestrzeganie norm bezpieczeństwa, higieny pracy i nauki oraz jest odpowiedzialna za wszystkie straty powstałe z jej winy.

3. Każdy korzystający z CCM zobowiązany jest do wpisania się na listę użytkowników.

4. Uczniowie mają prawo do korzystania z komputerów podczas godzin pozalekcyjnych.

5. Uczniowie mogą korzystać z CCM i Internetu w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

6. Korzystający z CCM zobowiązany jest do wykonywania poleceń opiekuna pracowni.

7. W CCM obowiązuje cisza.

8. Przy stanowisku komputerowym znajdować się Mozę tylko jedna osoba.

9. Komputer może być wykorzystywany prze jednego użytkownika tylko przez pół godziny. Po upływie tego czasu należy ustąpić miejsca następnej osobie. W szczególnych przypadkach (wolne stanowisko, brak oczekujących) Opiekun lub Dyżurny może przedłużyć czas pracy przy komputerze. Nie przewiduje się rezerwacji stanowisk!

10. Podczas przerw lekcyjnych CCM jest zamknięta.

11. Korzystanie z CCM i Internetu jest bezpłatne.

12. Korzystać z Internetu można wyłącznie w celach edukacyjnych i poznawczych.

13. Zakazuje się samodzielnego instalowania i deinstalowania programów oraz zmian ich konfiguracji.

14. W przypadku rażącego i notorycznego naruszania regulaminu CCM Dyrekcja Szkoły może pozbawić prawa do korzystania z pracowni.

15. Warunkiem skorzystania z pracowni prze ucznia jest przedłożenie legitymacji szkolnej nauczycielowi - bibliotekarzowi.

16. Przed opuszczeniem stanowiska należy skasować wszystkie wprowadzone dane i wylogować się z systemu. Po doprowadzeniu miejsca pracy do stanu wyjściowego (uporządkowanie stołu) należy przekazać je Opiekunowi.

17. Bezwzględny zakaz dotyczy:

1. wnoszenia i spożywania jakichkolwiek produktów spożywczych, w tym gum do żucia

2. wnoszenia toreb, plecaków, odzieży wierzchniej, włączonych telefonów komórkowych, mokrych parasoli, etc.

3. samodzielnego instalowania jakichkolwiek programów (zwłaszcza gier)

4. wykonywania jakichkolwiek przełączeń kabli, wtyczek etc.

5. ingerencji systemach (otwieranie jednostek, rozkręcanie czegokolwiek etc.)

6. przyłączanie jakichkolwiek urządzeń dodatkowych i peryferyjnych

7. zmian ustawień systemowych (system plików, konfiguracja)

8. prowadzenie działalności nielegalnej (kopiowanie filmów, muzyki, programów komputerowych etc.)

9. umieszczanie w sieci Internet nielegalnych informacji, oprogramowania, używanie obelżywego języka, jak również podejmowanie jakichkolwiek innych działań niezgodnych z prawem obowiązującym w Polsce.

10. przeglądanie stron o treści sprzecznej z ogólno przyjętymi normami obyczajowymi i moralnymi

18. Wszelkie zauważone nieprawidłowości w pracy oprogramowania lub komputera należy zgłosić osobie dyżurującej.

19. Rozstrzyganie spraw nie uregulowanych postanowieniami niniejszego regulaminu leży w kompetencjach Dyrektora szkoły.

20. Administrator Sieci nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji przesyłanych przez użytkownika pocztą elektroniczną ani za informacje przesyłane przez sieć szkolną do i z sieci Internet.

21. Użytkownik ponosi odpowiedzialność finansową za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem sprzętu. W przypadku zniszczenia urządzeń użytkownik zostanie obciążony na kwotę ceny nowego urządzenia, które zostało zniszczone.