godlo                logo22

KLASA I

  1. Bahdaj A. - Pilot i ja

  2. Brzechwa J. – Wiersze (wybór: Kaczka Dziwaczka, Na straganie, Leń i inne)

  3. Chotomska W. – Wiersze (wybór)

  4. Grabowski J. - Czarna owieczka

  5. Janczarski Cz. - Jak Wojtek został strażakiem

  6. Januszewska H. - Kopciuszek

  7. Jaworczakowa M. - Jacek ,Wacek i Pankracek

  8. Konopnicka M. - Na jagody, Stefek Burczymucha

  9. Kownacka M. - Kukuryku na ręczniku, Plastusiowy pamiętnik

  10. Szelburg E. -Zarembina - Najmilsi

 

 

KLASA II

  1. Andersen H. CH.- Dziecię elfów (Calineczka), Brzydkie Kaczątko

  2. Centkiewiczowie A. i C. - Zaczarowana zagroda

  3. Duszyńska J. - Cudaczek-Wyśmiewaczek

  4. Grahame K. – O czym szumią wierzby

  5. Knutsson G. - Przygody Filonka Bezogonka

  6. Kruger M. - Karolcia

  7. Legendy – O Lechu, Czechu i Rusie, O Piaście Kołodzieju

  8. Lindgren A. - Dzieci z Bullerbyn

  9. Milne A. - Kubuś Puchatek

  10. Perrault Ch. - Bajki

  11. Papuzińska J. - Nasza mama czarodziejka

  12. Porazińska J. - Szewczyk Dratewka

  13. Tuwim J. - Słoń Trąbalski i inne bajki

 

KLASA III

 

Wykaz lektur dla klas III znajduje się w podręczniku

 

  1. Andersen H. Ch. - Baśnie

  2. Centkiewicz C. - Anaruk, chłopiec z Grenlandii

  3. Chotomska W. - Dzieci pana Astronoma

  4. Fredro A.– Paweł i Gaweł

  5. Gościnny R., Sempe J. J. – Mikołajek i inne chłopaki

  6. Grabowski J. - Puc, Bursztyn i goście

  7. Grimm W. J. – O wilku i siedmiu koźlątkach

  8. Jaworczakowa M. - Oto jest Kasia

  9. Kownacka M. - Kajtkowe przygody

  10. Lindgren A. - Pipi Pończoszanka

  11. Lofting H. – Doktor Dolittle i jego zwierzęta, Cyrk Doktora Dolittle

  12. Makuszyński K. - Awantura o Basię

  13. Pisarski R. - O psie, który jeździł koleją

  14. Ratajczak J. - Ziarenka maku

  15. Sienkiewicz H. – Bajka

  16. Strzałkowska M. – Raj na Ziemi, czyli Rady nie od parady

  17. Widłak W. – Puszka Pandory

  18. S. Wortman - U złotego źródła. Baśnie polskie

 

KLASY IV-VI

 

  1. Brzechwa J. - Akademia Pana Kleksa, Podróże Pana Kleksa

  2. Burnett F.H. - Tajemniczy ogród, Mała księżniczka

  3. Carrol J. - Alicja w krainie czarów

  4. Collodi C. – Pinokio

  5. Dahl R. - Charlie i fabryka czekolady

  6. Defoe D. - Przypadki Robinsona Crusoe

  7. Dickens K. - Opowieść wigilijna

  8. Domagalik J. - Pięć przygód detektywa Konopki

  9. Domańska A. – Historia żółtej ciżemki

  10. Ende M. - Niekończąca się historia , Momo

  11. Gościnny R., Sempe J. J. – Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu)

  12. Jansson T. - Opowiadania z Doliny Muminków

  13. Jurgielewiczowa J. - Ten obcy , Inna

  14. Kern L. J. - Ferdynand Wspaniały

  15. Kipling R. - Księga dżungli

  16. Knight E. - Lassie wróć…

  17. Korczak J. - Kajtuś Czarodziej, Król Maciuś I

  18. Korczakowska J. - Spotkanie nad morzem , Bułeczka

  19. Kownacka M.- Rogaś z doliny Roztoki

  20. Kraszewski T. - Przygody Robin Hooda

  21. Krüger M. - Godzina pąsowej róży

  22. Lagerloff S. - Cudowna podróż

  23. Lem S. – Bajki robotów, Opowieści o pilocie Pirxie

  24. Lewis C. S. – Lew, Czarownica i stara szafa

  25. Lindgren A. – Bracia lwie serce, Rasmus i włóczęga

  26. Makowiecki W. - Diossos

  27. Makuszyński K. - Szatan z siódmej klasy, O dwóch takich, co ukradli księżyc, Bezgrzeszne lata

  28. Minkowski A. – Dolina Światła, Podróż na wyspę Borneo

  29. Molnar F. - Chłopcy z Placu Broni

  30. Montgomery L. M. - Ania z Zielonego Wzgórza

  31. Mowat F. - Zwariowana łódka

  32. Musierowicz M. - dowolna powieść z cyklu Jeżycjada np. Kłamczucha, Opium w rosole , Kwiat kalafiora

  33. Nesbit E. - Pięcioro dzieci i coś

  34. Nienacki Z. - Księga strachów , Pan Samochodzik i rękawica, Wyspa złoczyńców, Pan Samochodzik i Fantomas , Pan Samochodzik i templariusze

  35. Niziurski E. - Sposób na Alcybiadesa , Księga urwisów, Awantury kosmiczne, Klub włóczykijów , Niewiarygodne przygody Marka Piegusa

  36. Nowacka E. - Małgosia contra Małgosia

  37. Nowakowski Z. - Przylądek Dobrej Nadziei

  38. Olech J. – Dynastia Mizołków

  39. Onichimowska J. – wybrana powieść np. Duch starej kamienicy, Daleki rejs

  40. Ożogowska H. - Chłopak na opak, Dziewczyna i chłopak , czyli heca na 14 fajerek, - Ucho od śledzia , Za minutę pierwsza miłość

  41. Paterson K. - Most do Terabithii

  42. Prus B. - Z legend dawnego Egiptu

  43. Przymanowski J. - Fortele Jonatana Koota

  44. Pyle H. - Wesołe przygody Robin Hooda

  45. Rudnicka H. - Uczniowie Spartakusa

  46. Shift J. - Podróże Guliwera

  47. Sienkiewicz H. - W pustyni i w puszczy

  48. Siesicka K. - Przez dziurkę od klucza

  49. Siesicka K. - Zapałka na zakręcie, Jezioro osobliwości

  50. Stevenson R. L. - Porwany za młodu , Wyspa skarbów

  51. Szklarski A. – wybrana powieść np. Tomek w krainie kangurów

  52. Szmaglewska S. - Czarne Stopy

  53. Terakowska D. - Władca Lewawu

  54. Tolkien R.R. – Hobbit, czyli tam i z powrotem,

  55. Twain M. -Przygody Tomka Sawyera, Królewicz i Żebrak

  56. Verne J. - Tajemnicza wyspa, Piętnastoletni kapitan, W 80 dni dookoła świata

  57. Witcher M. – Dziewczynka z szóstego księżyca

  58. Wojciechowski P. - Opowieści Żółtego Psa

  59. Żukrowski W. - Porwanie w Tiutiurlistanie

 

 

Wybór: mitów greckich, baśni i legend, kolęd, pieśni patriotycznych, poezji

 

 

 

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com