TRENING Z MISTRZEM

W sobotę 14 października uczniowie klas sportowych oraz koszykarze UKS SP 27 Katowice uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach sportowych. Prowadzącym był bowiem ponad 100 krotny reprezentant Kadry Polski i 7 strzelec w historii Polskiej Ligi Koszykówki  Andrzej Pluta.

Nasi chłopcy mogli zapoznać się z metodami treningowymi i podejściem legendy polskiego basketu. W treningu aktywnie uczestniczyli również trenerzy Pan Paweł Wołk Jankowski i Jacek Wróblewski. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotrwali do końca niezwykle ciężkich zajęć. Oby doświadczenia i zdobyte umiejętności zaprocentowały dobrymi występami naszych drużyn.

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku uczniowie postanowili zorganizować koncert życzeń dla swoich nauczycieli. Akademia trwała dwie godziny lekcyjne. Na scenie wystąpili uczniowie z klas trzecich, czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Zaprezentowane zostały różne talenty: taneczne, muzyczne, recytacja wierszy, gra na instrumentach, a także pokaz szkolnej grypy cheerleaderek. Swoje umiejętności pokazali uczniowie klas sportowych (piłki nożnej, siatkowej i koszykowej). Mogliśmy również zobaczyć występ karate. Na zakończenie nauczyciele otrzymali słodki upominek. W taki sposób uczniowie chcieli podziękować nauczycielom za przekazywaną im wiedzę oraz za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na www.facebook.com/SP27Katowice/.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach.

PRZEDMIOTOWE KONKURSY KURATORYJNE

Regulaminy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych – rok szkolny 2017/2018

V MEMORIAŁ TADEUSZA SAJDY

W dniach 6-8 października w naszej szkole odbył się V Memoriał Tadeusza Sajdy. W imprezie wzięło udział 12 zespołów z Polski i zza granicy. Gościliśmy najlepsze ekipy z m.in z Zielonej Góry, Przemyśla, Poznania oraz aktualnych Mistrzów Czech z klubu Snakes Ostrava. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach rocznik 2006 i 2004. Pośród drużyn rocznika 2006 najlepszą ekipa okazała się drużyna Basket Akademia Poznań, a w roczniku 2004 BK Snakes Ostrava. Nasze drużyny zakończyły rywalizację odpowiednio na 4 i 3 miejscu. Nagrody uczestnikom wręczali Panią Ewa Kołodziej - Posła na Sejm RP, Wiceprezydent Miasta Katowice Pan Mariusz Skiba oraz PaniTeofila Sajda.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach. Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach. Zdjęcie użytkownika UKS SP27 Katowice.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach.

RAJD INTEGRACYJNY KLAS CZWARTYCH

22 września odbył się RAJD INTEGRACYJNY klas czwartych. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe zamiast w góry, pojechaliśmy do Tarnowskich Gór, do Zabytkowej Kopalni Srebra. Od lipca tego roku jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy podziemne korytarze kopalni, gdzie spotkaliśmy Skarbnika. Natomiast na powierzchni spacerowaliśmy po Skansenie Maszyn Parowych oraz przejechaliśmy się kolejką, która była nie lada atrakcją dla uczniów. Zostaliśmy oprowadzeni po multimedialnym muzeum kopalni. Na koniec naszego rajdu posililiśmy się pyszną zupą pomidorową. W wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do deszczowych Katowic.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach.Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach.

Rok szkolny 2017/2018 uważamy za otwarty!!!

Dziś był bardzo uroczysty dzień dla naszej społeczności szkolnej. Pani Dyrektor powitała nas bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie. Szkołę odwiedził radny Krzysztof Pieczyński. W szkole naukę rozpoczęły 4 oddziały zerowe. Wielki dzień mieli również pierwszoklasiści. Po raz pierwszy od wielu lat w szkole mamy siódme klasy! Jesteśmy pewni, że ten nowy rok będzie dla nas pełen dobrych chwil, odniesiemy sukcesy naukowe oraz zwycięstwa sportowe.